top of page

Michal Kuzník

Zpětně vidím, že celý můj život byl přípravou na to, co dělám teď.

31.jpg

Vzpomínám na mládí - od vedení dětí a mládeže v turistickém kroužku, přes učitele tance, výuku lukostřelby, prací s lidmi v nadnárodní korporaci nebo budování vlastního filosoficky funkčního podnikání.

Životní změnou pro mne byl rok 2015. Uzrála ve mně životní zkušenost. Vše do sebe zapadlo. Vykročil jsem cestou profesionálního lektora, mentora a kouče na vlastní noze.

Nelze být hned od začátku stařešinou aneb
jak říkají japonci, prvních 100 let života je nejhorších

Mým životním krédem je žít spokojeně, šťastně tady a teď, v klidu mysli a míru v srdci.

Motorem je vnitřní touha žít v souladu. Vytvořit si příležitosti k využívání zkušeností v dynamicky se vyvíjecím prostředí, kde se aktuálně pohybuji.

 

Tlak tvoří jedině protitlak

Osobní mezníky:

  • Mistr cukrář

  • Profesionální tanečník a učitel – latinsko-americké tance, člen baletního souboru Slezského divadla v Opavě

  • Druhý vicemistr v dobové a bojové lukostřelbě a dvojnásobný vítěz Moravské ligy

  • Kariéra ve Vodafone CZ

  • Spolumajitel uměleckého mečířství ElGur

  • Organizátor svateb

  • Sázeč a ochranář stromů v CHKO Jeseníky

  • Profesionální lektor, osobní mentor a životní kouč

Práce na sobě má smysl pouze,
pokud svou činností neubíjíme duši

Profesionální tanečník

Dvanáct let jsem se věnoval latinsko-americkému tanci a částečně tanci společenskému. Učil jsem děti, mládež a dospělé. Na vrcholu svých sil jsem tančil i osm hodin denně, šest dnů v týdnu. Přijal jsem výzvu a pracoval ve Slezském divadle Opavě. Nikdy jsem se nepovažoval za baleťáka. Tu práci „scénického“ tance jsem si zamiloval a moc si jí užil. Věřte, že je to ale dřina jako prase!

Život má hluboký smysl, pokud toužíme po poznání Pravdy a sebe sama.
Když víme, kdo jsme, děláme vše nejlépe, jak umíme, a to nás vnitřně naplňuje

Druhý vicemistr v lukostřelbě a dvojnásobný mistr Moravské ligy

S historickým lukem už mám něco nastudováno a odstříleno. Od roku 2001 uplynulo mnoho vody. Na tři ceny mohu být pyšný. První z roku 2006, kdy jsem se stal druhým vicemistrem ČR v bojové a lovecké lukostřelbě. Druhá a třetí je z roku 2020, kdy se mi splnil sen a stal jsem se vítězem Moravské ligy a z roku 2021, kdy jsem vítěžství obhájil.
V současnosti střílím pro zábavu a na kláních. Vidět mě můžete na Moravské lize, nebo když pořádám ukázky se svou „www.historicka-lukostrelnice.cz“ pro děti a dospělé, například v Archeoparku Chotěbuz.

Umět se sám pochválit a dlouho si užívat dobrý pocit je něco,
co se Češi zatím učí a autoritativní rodičovský přístup jim v tom brání

 

Kariéra Vodafone CZ

Deset let práce v různých odděleních korporace. Na poli obchodním, lidských zdrojů, tréninku, mentoringu, manažerského vedení, kontroly kvality, auditů a rozvoji talentu (HR). Praktikování je skvělá věc. Ale poslouchání talentovaných lidí je akcelerátorem, který stojí za to využít.
Jsem rád, že jsem se zde setkal s vedením profesionálních (interních a externích) lektorů, mentorů, koučů a psychologů ve VODAFONE a.s., QED group (www.qedgroup.cz), Ottima (www.ottima.cz), Marián Béreš (www.marianberes.com) a mnoha jiných v ČR.

*Rok 2006 nejlepší retail prodejce

*Rok 2011 strategicky největší podíl prodeje ve firmě s malým týmem v divizi Direct sales

*Rok 2013 ocenění za největší navýšení ukazatelů poskytované kvality klientům (z 60 % spokojenosti na 89 % z celkového NPS)

*Rok 2015 týmové ocenění z vedení Vodafone Global. Úspěšné lektorování a mentorování celé retailové sítě v ČR. Cíl dlouhodobá spokojenost zaměstnanců a jejich osobní rozvoj

*Rok 2015 program TALENT Vodafone

Za nejprospěšnější z celé kariéry považuji dvouletý osobní rozvoj poskytovaný báječné devítičlenné skupině. Za to jsem vděčný a často děkuji životu, co mi dal do cesty

Všechny cesty se odvíjí od toho, za co vědomě přijímáme odpovědnost
Pak záleží na tom, co chcete a jak to děláte, Chtivost je Setbou a přístup sklizní

 

Podnikání

Dlouho inklinuji k historii. Šerm mi připadal šarmantní a svůj první meč jsem chtěl už v sedmnácti letech. Bohužel jsem na něj neměl peníze. Svůj dávný sen jsem úspěšně si realizoval později budováním vlastní firmy, mečířství s názvem „Swordmakery ElGur“ www.sword-elgur.com.

S kolegy jsme se dokázali posunout za sedm let z malé lokální živnosti na světově známou a vyhledávanou značku. Ze sériové strojní výroby jsme se po malých krůčcích rozvinuli k ruční práci a uměleckému řemeslu, které zanechává v lidech otisk historizující kvality. Zde jsem velmi úročil, co jsem se naučil ve Vodafonu.

Když Vám někde nebo s někým není dobře,
jděte okamžitě jinam. Tam, kde jste šťastní

 

Sázeč a ochranář stromů

Se svým bratrem jsem se věnoval výsadbě a ochraně stromů v CHKO Jeseníky. Je to vnitřně silně naplňující, fyzicky poctivá práce. Vracím tímto svému okolí a přírodě, co si beru pro svou životní úroveň. Jak takový výsledek práce vypadá se můžete na vlastní oči přesvědčit, když jdete z Ovčárny na chatu Švýcarna. Rád bych tento dobrý pocit předal, ale je to těžko přenositelná záležitost. To se musí zažít! Věřím, že za sto let ozvěnu takového pocitu ucítí srdce těch, co tady budou po nás.

Čím jsem starší, tím více poznávám, že existují i síly,
které nelze intelektem podchytit, ale lze je cítit a odžít.
S pokorou skláním hlavu před každou životní zkušeností.
Ani TI nejmoudřejší světa nemohou vidět do všech koutů Světa

 

 

Ze srdce rád přispívám na

Export tisk (2 of 13).jpg
bottom of page